LEKKA KONSTRUKCJA

Każdy rowerzysta chce mieć rower lekki i zwrotny. Wiemy  tym, dlatego przy projektowaniu Vellberga Discover 4.2 przyłożyliśmy do tego szczególny nacisk. Vellberg Discovery 4.2 został wyposażony w bardzo lekką wykonaną z trwałego aluminium ramę. Dodatkowo zastosowaliśmy w nim koła wzmacniane dwukomorowe, które dzięki odpowiedniemu profilowaniu obręczy praktycznie nic nie ważą, a do tego są niesamowicie wytrzymałe i odporne na przeciążenia. Takie połączenie gwarantuje rower idealnie spisujący się na trudnym terenie, podjazdach, a także wygodny w codziennej eksploatacji.

KOMPONENTY WYSOKIEJ KLASY

Vellberg Discover 4.2 został wyposażony w wysokiej klasy komponenty, które zapewniają doskonalą jakość prowadzenia. Między innymi zastosowaliśmy w nim osprzęt z grupy Shimano Alivio, która charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami dostosowanymi do rowerzystów o wyższych wymaganiach względem swojego sprzętu. Shiamno Alivio to półprofesjonalny osprzęt, pracujący precyzyjnie i świetnie spisujący się w czasie jazdy.

 

INTUICYJNE STEROWANIE

Wyposażyliśmy naszego Vellberga w ergonomiczne klamkomanetki, które pozwalają na jednoczesną obsługę układu hamulcowego i zmianę przełożeń. Odpowiednie położenie dźwigni na kierownicy dzięki systemowi Ez Fire umożliwia dowolną wręcz intuicyjną regulację. Dużą zaletą manetek jest też wyraźny wskaźnik pokazujący aktualne przełożenie.

SKUTECZNA AMORTYZACJA

Amortyzator w rowerze Vellberg Discover 4.2 ma wbudowaną blokadę skoku. Dzięki temu przedni widelec roweru zostaje usztywniony, a energia pochodząca z pedałowania jest wydajniej wykorzystywana na napędzenie roweru. Zapewnia to większą dynamikę prowadzenia i niebagatelnie poprawia osiągi roweru dając Ci nieograniczone możliwości jazdy.

Specyfikacja – Discover 4.2

Rama VELLBERG Aluminiowa HYDROFORMING AL6061 TECHNOLOGY
Amortyzator Suntour Nex z blokadą skoku
Piasta przednia Shiamno DH-C3000 36H 2,4W 6V
Piasta tylna Shiamno FB-TX500 36H
Opony CST Traveller 700x40C (3,4 – 5,1 bar) z białym paskiem
Obręcze Wzmacniane, aluminiowe, trzykomorowe
Przerzutka przednia Shimano Alivio FD-T4000
Przerzutka tylna Shimano Alivio RD-T4000
Hamulce Tektro aluminiowe V-brake
Klamkomanetki SHIMANO ST-EF65
Łańcuch Shimano CN-HG53
Kaseta Shimano 8 rzędowa HG-41 11-32
Korba Shimano CN-HG53 48x38x28
Kierownica aluminiowa, profilowana, czarna, 25,4 mm
Wspornik kierownicy aluminiowy regulowany
Sztyca siodełka aluminiowy amortyzowany czarny
Oświetlenie tylne LED zasilane bateriami (baterie w komplecie)
Oświetlenie przednie LED zasilanie z piasty – mocna lampa z sensorem światła (automatyczne włączanie)
Siodełko DDK, elastomery
Bagażnik aluminiowy pod montaż sakw
Błotniki winylowe ORION
Osłona łańcucha tworzywo sztuczne
Pedały aluminiowe, odblaski dla bezpieczeństwa, łożyska kulkowe
Waga 18,3 kg

Discover 4.2 jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, zobacz sam w galerii poniżej!

Wybierz kolor i rozmiar ramy dla siebie!

Sklep vellberg.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian dotyczących oferowanych w niniejszym katalogu modeli rowerów, w tym także w zakresie ich wyposażenia, parametrów technicznych, miejsca pochodzenia i ceny, jak również wycofania danego modelu z oferty. Informacje zawarte w katalogu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.