LEKKA KONSTRUKCJA

Każdy rowerzysta chce mieć rower lekki i zwrotny. Wiemy  tym, dlatego przy projektowaniu Vellberga Discover 4.2 przyłożyliśmy do tego szczególny nacisk. Vellberg Discovery 4.2 został wyposażony w bardzo lekką wykonaną z trwałego aluminium ramę. Dodatkowo zastosowaliśmy w nim koła wzmacniane dwukomorowe, które dzięki odpowiedniemu profilowaniu obręczy praktycznie nic nie ważą, a do tego są niesamowicie wytrzymałe i odporne na przeciążenia. Takie połączenie gwarantuje rower idealnie spisujący się na trudnym terenie, podjazdach, a także wygodny w codziennej eksploatacji.


KOMPONENTY WYSOKIEJ KLASY

Vellberg Discover 4.2 został wyposażony w wysokiej klasy komponenty, które zapewniają doskonalą jakość prowadzenia. Między innymi zastosowaliśmy w nim osprzęt z grupy Shimano Alivio, która charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami dostosowanymi do rowerzystów o wyższych wymaganiach względem swojego sprzętu. Shiamno Alivio to półprofesjonalny osprzęt, pracujący precyzyjnie i świetnie spisujący się w czasie jazdy.

 

INTUICYJNE STEROWANIE

Wyposażyliśmy naszego Vellberga w ergonomiczne klamkomanetki, które pozwalają na jednoczesną obsługę układu hamulcowego i zmianę przełożeń. Odpowiednie położenie dźwigni na kierownicy dzięki systemowi Ez Fire umożliwia dowolną wręcz intuicyjną regulację. Dużą zaletą manetek jest też wyraźny wskaźnik pokazujący aktualne przełożenie.

SKUTECZNA AMORTYZACJA

Amortyzator w rowerze Vellberg Discover 4.2 ma wbudowaną blokadę skoku. Dzięki temu przedni widelec roweru zostaje usztywniony, a energia pochodząca z pedałowania jest wydajniej wykorzystywana na napędzenie roweru. Zapewnia to większą dynamikę prowadzenia i niebagatelnie poprawia osiągi roweru dając Ci nieograniczone możliwości jazdy.

Specyfikacja – Discover 4.2 D

RamaVELLBERG Aluminiowa
AmortyzatorSuntour Nex z blokadą skoku
PiastyShiamno HB-TX500
Opony700x40C (3,4 – 5,1 bar) z białym paskiem
ObręczeWzmacniane, aluminiowe
Przerzutka przedniaShimano
Przerzutka tylnaShimano Alivio RD-T4000
HamulceTektro aluminiowe V-brake
KlamkomanetkiSHIMANO ST-EF65
ŁańcuchShimano CN-HG53
KasetaShimano 8 rzędowa HG-41 11-32
KorbaShimano TY501 48x38x28T
Kierownicaaluminiowa, profilowana, czarna, 25,4 mm
Wspornik kierownicyUNO aluminiowy regulowany
Sztyca siodełka UNO aluminiowa amortyzowana
OświetlenieLampki LED na baterie
SiodełkoDDK
Bagażnikaluminiowy pod montaż sakw z gumą bagażnikową
Błotnikiwinylowe ORION
Osłona łańcucha tworzywo sztuczne
Pedałyaluminiowe, odblaski dla bezpieczeństwa, łożyska kulkowe
Waga18,3 kg

Wybierz rozmiar ramy dla siebie!

Sklep vellberg.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian dotyczących oferowanych w niniejszym katalogu modeli rowerów, w tym także w zakresie ich wyposażenia, parametrów technicznych, miejsca pochodzenia i ceny, jak również wycofania danego modelu z oferty. Informacje zawarte w katalogu nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz jedynie zaproszenie do zawarcia umowy.